Felinoterapie, aneb léčba kočkou


Děti, dospělí, senioři, osamocené ženy, těmhle všem může kočka pomoci. Je úplně jedno, jaký druh kočky si vyberete. Samozřejmě řada chovatelských stanic Vám bude tvrdit, že právě jejich krasavice nebo krasavec jsou ti praví a jedineční.Felinoterapie, aneb léčba kočkou

Felinoterapie, aneb léčba kočkou

Děti, dospělí, senioři, osamocené ženy, těmhle všem může kočka pomoci. Je úplně jedno, jaký druh kočky si vyberete. Samozřejmě řada chovatelských stanic Vám bude tvrdit, že právě jejich krasavice nebo krasavec jsou ti praví a jedineční.

Felinoterapie je uznaná léčebná metoda, která působí na psychickou stránku člověka. Kočky jsou mnohdy vhodnější než psi, neboť disponují nízkou hmotností a snadněji se s nimi manipuluje na lůžku pacienta. Samozřejmě o kočkách je všeobecně známý fakt, že je nelze drezúrovat, třeba jako koně a psy. Ideální cvičebná metoda je pozitivní komunikace. Kočku je nutné motivovat a hlavně mazlit.

Aplikace felinoterapie je nejčastější u seniorů, například ve stresové situaci, kdy nastupují do domova důchodců. Toto období je pro starého člověka velmi náročné a kočka je ideálním tichým společníkem, který dokáže člověku dodat spoustu lásky, sebejistoty a pocit bezpečí.

Felinoterapie je také velmi úspěšná u dětských pacientů, kteří trpí autismem. Dokáží dětskou duši rozveselit a napomáhá v lepším navazování kontaktů.

Samozřejmě, i pokud se cítíte jen osaměle věřte, že kočka Vás dlouho smutnit nenechá a bude Vám spokojeně vrnět na klíně i v těch nejtěžších situacích. Nepřijde sice na zavolání, ale neodejde, když ji budete potřebovat.

 

Líbí se: 0