Jak zabavit kočku v bytě?


Kočka je od přírody lovec a je zvyklá se pohybovat volně v přírodě, lovit kořist, či se slunit ve výškách vzrostlých stromů či střech domů. Pokud máte kočku, která je chována striktně v bytě, bez možnosti pohybu venku, měli byste ji pořídit nějaké hračky či prolézačky, se kterými si zkrátí dlouhou chvíli, kdy je sama doma. Připravili jsme pro Vás pár tipů.Jak zabavit kočku v bytě?

Jak zabavit kočku v bytě?

Kočka je od přírody lovec a je zvyklá se pohybovat volně v přírodě, lovit kořist, či se slunit ve výškách vzrostlých stromů či střech domů. Pokud máte kočku, která je chována striktně v bytě, bez možnosti pohybu venku, měli byste ji pořídit nějaké hračky či prolézačky, se kterými si zkrátí dlouhou chvíli, kdy je sama doma. Připravili jsme pro Vás pár tipů.

1.   Koulodráha – nejvíce oblíbená mezi všemi chovateli koček. Předností je několik, nezabere mnoho místa, je cenově dostupná a kočka se zabaví pro ni přirozenou činností a to je lov a chytání.

2.   Opeřená kočičí hračka či udice pro kočky – velmi nízká pořizovací cena. Pokud hračku šikovně zavěsíte do prostoru, dokáže si s ní kočka hrát celé hodiny, kdy je doma bez Vás. Jako obměnu můžete hračku využít i na společné hraní s Vaší kočkou. Kočku můžete provokovat a dráždit při společném odpočinku na gauči.

3.   Laserová hračka pro kočky – laser můžete nastavit pomocí časovače na automatické spouštění v době, kdy nejste doma a kočka jej bude lovit a chytat po dobu, jakou Vy sami nastavíte.

4.   Škrabadla, tunely a prolézačky – naprosto každá kočka miluje šplhání, ráda se uvelebí na úplném vrcholu škrabadla či prolézačky a v bezpečí pozoruje okolí. Škrabadlem zároveň předejdete ničení Vašeho nábytku.

5.   Míčky s dobrotou – kočka si hraje a zároveň dostává odměny, které pozvolně doluje z hračky. Komu by se taková aktivita nelíbila?

6.   Hračky naplněné kočičí  mátou – myš a kočka k sobě prostě patří, tečka.. Občas můžeme dodat i křečka..:)

Líbí se: 0