Můžete krmením kočce ublížit?


Jako každý živý tvor by i kočky měly mít v příjmu potravy režim a řád. Kromě pravidel je nutné dbát i na pestrost jídelníčku. Pokud člověk při krmení nedodržuje určitá pravidla, může kočce způsobit opravdu nemalé zdravotní problémy. Na co tedy dát pozor?Můžete krmením kočce ublížit?

Můžete krmením kočce ublížit?

Jako každý živý tvor by i kočky měly mít v příjmu potravy režim a řád. Kromě pravidel je nutné dbát i na pestrost jídelníčku. Pokud člověk při krmení nedodržuje určitá pravidla, může kočce způsobit opravdu nemalé zdravotní problémy. Na co tedy dát pozor?

Určitě byste neměli kočku rozmazlovat neustálou změnou potravy. Sami jste se s tím určitě již setkali. Kočka nechce samotné granule, tak jí je ochutíte paštikou či dokonce šunkou. Pár dní to takhle funguje, ale po čase jste tam, kde jste byli předtím.  Většinou si majitelé takto svoji kočku ,,zkazí,, již v útlém kotěcím věku. Proto je důslednost nutná opravdu již od prvního dne, kdy si nového člena rodiny přinesete domů.

Dalším moderním nešvarem je, že majitelé kočky přizpůsobují její život svému životnímu stylu. Typickým příkladem je to, že z koček dělají vegetariány. Ovšem tento fakt je obrovskou chybou. Kočka byla, je a bude vždy šelma, která je masožravá. Absence taurinu a mnoha důležitých kyselin, které jsou právě v mase, může kočce přivodit opravdu velké zdravotní potíže.

Dalších chyb se majitelé dopouští i v systému podávání krmiva. Mnoho z nich krmí kočku pouze jednou denně. Kočka potřebuje přístup ke krmivu zajistit alespoň 2x denně, ideálně 3x. Špatné je i to, když kočka dostává krmivo určené pro psy. Liší se totiž opět důležitým obsahem látek, které pokrývají kočce celkové množství potřebných denních dávek. 

Ať máte doma kočku dospělou či kotě, snažte se vždy kočce zajistit ten nejspokojenější kočičí život, kde se jí dostane vše, co opravdu potřebuje.

 

Líbí se: 0