Necpěte zvířata Sedalinem!


Pokud patříte mezi majitele zvířat, která patří mezi strašpytlíky, stresují se v období Silvestra a podobně, rozhodně si přečtěte tento článek.Necpěte zvířata Sedalinem!

Necpěte zvířata Sedalinem!

Pokud patříte mezi majitele zvířat, která patří mezi strašpytlíky, stresují se v období Silvestra a podobně, rozhodně si přečtěte tento článek.

Jako majitelka plaché fenky z útulku jsem o prvních společných Vánocích vyrazila na veterinu pro radu, jak fenku zklidnit. Veterinář se nijak dlouho nad problémem nezamýšlel a z prosklené skříně vytáhl krabičku s názvem Sedalin. Zeptala jsem se, zda je to ta samá věc, co se podává na zklidnění koním. A on, že ano, jen že dávkování je samozřejmě jiné a že je to ve formě tablet. S díky jsem odešla, že si napřed o užití tohoto přípravku přečtu.

Na ne jedněch diskusních webech jsem si přečetla negativní recenze na tento ,,zázrak,,. Psa či kočku sice zklidní, ale jejich svaly ochabnou a zvíře naprosto ztrácí zájem o okolí. Sedalin je opravdu silné sedativum a už jen to, že Vás lékař musí nabádat k tomu, abyste psa či kočku po podání léku pravidelně kontrolovali, je jasné, že nejde o žádnou lehkou tabletku štěstí. Dle indikací má psovi být naprosto jedno, co se kolem něho děje. Realitou je však to, že pes naprosto přesně ví, co se děje, jen díky ochablému svalstvu nemůže projevit klasické chování. Tělo jej neposlouchá, nemůže se zvednout. Je to asi jako kdyby Vás někdo svázal na koleje, a Vy víte, že se blíží rychlík. Tohle všechno Váš pes prožije a Vy tomu budete přihlížet a kontrolovat zda dýchá.

Věřte, že než tohle svinstvo, je lepší doma pustit hlasitě televizi, zatáhnout rolety a zachumlat se s pesanem pod deku. Přítomnost páníčka, klid domácího prostředí mu bude jistě příjemnější, než droga, po které se nebude moci ani postavit na tlapky.

Líbí se: 0