Očkovat kočku, ano či ne?


Po jedné nešťastné události jsem tak nějak na vážkách, zda je očkování koček opravdu nutné, nebo jen na škodu. Jako každý zodpovědný majitel, jsem vyrazila s naším kotětem k veterináři. Ten kotě prohlédl, odčervil a seznámil mne s očkovacím plánem.Očkovat kočku, ano či ne?

Očkovat kočku, ano či ne?

Po jedné nešťastné události jsem tak nějak na vážkách, zda je očkování koček opravdu nutné, nebo jen na škodu. Jako každý zodpovědný majitel, jsem vyrazila s naším kotětem k veterináři. Ten kotě prohlédl, odčervil a seznámil mne s očkovacím plánem.

Dostala jsem sled informací o tom, co vše může naše Micka chytit a tak jsem samozřejmě se vším souhlasila. Při další návštěvě dostala kočka očkování a my odjeli domu. V noci začala kočka vystresovaně chodit po bytě a řičet, pak jakoby plakala a nešlo to zastavit. Totálně naříkajíc, strávila celý den ve svém pelíšku a při jakémkoliv doteku vyjekla. Samozřejmě jsem ihned kontaktovala veterináře, a ten mi řekl, že bohužel moje kočka patří k menšině, která má reakci na očkování.

Tato reakce trvala dva dny. Pro mne to byl naprosto strašný zážitek, při kterém jsem se bála, že dojde k tomu nejhoršímu. Jak jsem se dozvěděla na internetových diskusích, ano, některé kočky opravdu očkování nepřežily. Naštěstí naše Micka je již v pořádku, ale na druhou vakcínu jsme již nešli. Vzpomněla jsem si na stájové kočky, které veterináře vidí 2x za rok, kdy se odčervují a vesele prospívají. Někdy prostě méně, je více. Takovou hrůzu už si prostě prožít nechceme.

Líbí se: 0