Sezona blech a klíšťat je tu, jak s nimi zatočit?


Každý majitel kočičího parťáka by měl svého kamaráda chránit. Jakmile jeho kočka posbírá do kožichu blechy, začíná boj s blešími mlýny. Blechy mají tu vlastnost, že se neuvěřitelně rychle množí a jakmile se dostanou do Vašeho gauče, koberců či jiných textilních materiálů v domě, máte velký problém je zlikvidovat.Sezona blech a klíšťat je tu, jak s nimi zatočit?

Sezona blech a klíšťat je tu, jak s nimi zatočit?

 

Každý majitel kočičího parťáka by měl svého kamaráda chránit. Jakmile jeho kočka posbírá do kožichu blechy, začíná boj s blešími mlýny. Blechy mají tu vlastnost, že se neuvěřitelně rychle množí a jakmile se dostanou do Vašeho gauče, koberců či jiných textilních materiálů v domě, máte velký problém je zlikvidovat.

Prevencí proti blechám a klíšťatům je mnoho. Velmi oblíbené jsou spot-ony, například od firmy Fypryst, který zajišťuje ochranu před blechami, klíšťaty a všenkami. Předností spot-onu je nízká cena, kolem 60ti korun, ale negativem je zde to, že jeho 1 dávka zajistí ochranu před blechami pouze 5 týdnů a před klíšťaty dokonce jen 2 týdny. Přibližně stejnou dobu účinku nabízí i spot-on od firmy Frontline, ovšem za dvojnásobnou cenu.

Velmi oblíbené jsou v dnešní době obojky, například obojek od firmy Foresto, je jako jeden z mála vhodný i pro kočky a jeho účinnost by měla být až 8 měsíců. Jeden obojek, který stojí zhruba 500 korun, by Vám tak měl chránit kočku po celou sezonu. Navíc je obojek bez zápachu a voděodolný. Další jeho předností je i bezpečnost pro lidi, tudíž když s Vámi kočičák obývá postel, nemusíte mít strach z různého alergického onemocnění při kontaktu Vaší pokožky s obojkem.

Stále více oblíbenou ,,novinkou,, na trhu jsou také tablety proti blechám pro kočky, značky Comfortis. Tyto tablety jsou zejména vhodné pro kočky, které už blechy napadly a kočka se jich opakovaně nemůže zbavit. Je prokázaný účinek do 30ti minut od podání tablety, že jsou  blechy postupně zlikvidovány a nedochází tak k jejich opětovnému množení. Tablety doporučujeme hlavně u koček, které se například bojí různých sprejů a spotů a také u koček, které se pohybují volně venku a jejich majitelé se bojí, že se obojkem někde zachytí a může dojít k jejich oběšení, ačkoliv jsou obojky navržené tak aby se odepnuly v případě uvíznutí kočky.  Cena tablety je zhruba 200 korun, záleží na váze kočky a její účinnost je zhruba měsíc.

Nyní je už na Vás, co Vaší kočce dopřejete, každopádně věřte, že je lepší investice do obojku či tablety, než do deratizační firmy. J

Líbí se: 0