Venkovní kočky či kočky bez majitele


Tak jako je pro nás samozřejmé sypat zrní do krmítek pro ptáky, tak ani divoké či opuštěné kočky na ulici, by nám neměly být lhostejné. V dnešní době si spousta lidí pořídí k domu kočku s tím, že bude lovit myši a tak nějak neřeší, že by kočka mohla přivést koťata.Venkovní kočky či kočky bez majitele

Venkovní kočky či kočky bez majitele

Tak jako je pro nás samozřejmé sypat zrní do krmítek pro ptáky, tak ani divoké či opuštěné kočky na ulici, by nám neměly být lhostejné. V dnešní době si spousta lidí pořídí k domu kočku s tím, že bude lovit myši a tak nějak neřeší, že by kočka mohla přivést koťata. Ta je v budoucnu přivede na svět zhruba 4x do roka. Většinou je dovede ukázat majiteli až, když jsou větší a divoká. Taková koťata samozřejmě nikdo nechce a tak jsou volně na ulici, a pokud přežijí, vesele se rozmnožují dál. Proto bychom rádi apelovali na všechny majitele koček, kastrujte. Kastrujte kočky i kocoury. Nedokážete si představit jakou škodu, dokáží kočky udělat. Neskutečné množství zakousnutých ptáků, mladých králíčků a zabitých ještěrek. Kromě toho, i samotná zvířata trpí, nedostatkem potravy i veterinární péče. Každý už jistě viděl, potulovat se u kontejnerů s odpadky kočku s prašivinou, bez kusu ocasu či s hnisem v očích. Abyste tomuto utrpení předešli, stačí jediné, být zodpovědný za své zvíře a kastrovat.

Pokud ve Vašem okolí je nějaká osiřelá kočka, můžete ji zimu zpříjemnit například venkovní polystyrenovou boudou, kterou vyplníte například dřevitou vlnou či jiným hřejivým materiálem. Samozřejmě je nutné, aby měla kočka k dispozici misku s vodou, která nezamrzne a krmení. Kočku nemusíte nutně brát domů, stačí, když jí takhle zabezpečíte to, aby se měla před zimou kam schovat. Věřte, že i ta nejdivočejší kočka, se v noci ráda přijde najíst a ohřát do vyhřáté boudičky. Nebuďme lhostejní a hlavně buďme zodpovědní a kastrujme!

Líbí se: 0